Jesteśmy „Ciekawscy” – wszystko nas interesuje. Uwielbiamy obserwować, doświadczać, eksperymentować podczas zajęć i naszych wypraw do parku w ramach projektu ”Zabierz mnie do parku i lasu” .

Mamy bardzo dużo energii i chętnie się ruszamy. Nosimy kalosze i deszcz nam nie straszny. Jak tylko jest okazja, wędrujemy własnymi ścieżkami poznając świat.

Jak prawdziwi artyści ciągle coś tworzymy,  malujemy i rysujemy. Bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie „Z kulturą mi do twarzy”. Poznajemy kulturę w szerszym rozumieniu tego słowa. Tańczymy, śpiewam , znamy zwroty grzecznościowe, odwiedzamy podczas wirtualnych wycieczek różne ciekawe miejsca np.: muzeum czy teatr. Rozmawiamy z artystami.

Jesteśmy drużyną więc dbamy o siebie nawzajem, bijąc rekordy w zbieraniu dobrych uczynków. Nie zapominamy też o innych. Chętnie pomagamy i opiekujemy się tymi, którzy naszej pomocy potrzebują. Obecnie mamy pod opieką rośliny.

Uczymy się dbać o nasz dom- Ziemię. Szanujemy przyrodę i przetwarzamy to co już niepotrzebne. Wiosną siejemy w naszym ogródku nasiona. Pielęgnujemy je i obserwujemy jak rosną. Wiemy co jest zdrowe i smaczne.

Bierzemy udział w projekcie „Magiczna moc bajek”. Bajki pomagają nam zrozumieć świat. Uczą nas co jest ważne,  rozwijają naszą odporność emocjonalną i  zainteresowanie literaturą i czytaniem.

Grupa III "Ciekawscy"

mgr Ida Szczudłowska – Mucha

nauczyciel

mgr Marzena Śliwa

nauczyciel współorganizujący

mgr Katarzyna Olek

nauczyciel współorganizujący

Kamila Galińska

pomoc nauczyciela